Články

Kalenář akcí

PRIMÁTORKY

V letošním roce jsme chtěli navázat na loňský úspěch žákyněk , což se podařilo a naše děvčata ve společenství s ČVK zvítězila. Za nás závodily PODRAZILOVÁ Eliška, HEJDOVÁ Bára, PODRAZILOVÁ Bára, HARTMANOVÁ Gabriela.

Starší žáci ­ čistá loď Blesku ­ bojovali až do cíle ve velmi pěkném závodě, bohužel skončili třetí. Nicméně jim patří velká pochvala za předvedený výkon.

 

Dorostenky, posílené a jedno děvče ze Smíchova a jedno z Mělníka, v hlavním závodě zle dotíraly na vedoucí favorizovanou lodˇ složenou s reprezentantek převážně z Olomouce a zůstaly druhé o chloupek, když se jim podařilo porazit dalšího favorita ­ osmu Boletic, posílenou o Rakouské veslařky.

Ve zbývajících kategoriích jsme se promítali v různých společenstvích, které byly vesměs úspěšné ­ tzn. medalové.

V juniorské kategorii jsme chytli ,,lógra" tzn. chlapci se nedostali do finále a skončili v poli poražených ­úplně se mi nechce říct že poslední.

V neposlední řadě musím zmínit osmy mužů a žen, které držely prapor Blesku pěkně vysoko. Muži se po několika letech opět probojovali do finále a to jako jediná amatérská posádka a skončili čtvrtí a za to jim budiž dík.

Málem bych zapomněl na naši veteránskou skupinu, která zvýšila tréninkové obrátky z jednoho tréninku na dva, ale skončila bohužel o pár setinek druhá (asi byli přetrénovaní). Veteránská děvčata zaslouží pochvalu za přístup, s jakým k takovýmto závodům přistoupily.

Sportu zdar a veslování zvláště.

Vičík Dušan

více zde