Úvod

Kalendář
 • osma nabor

  CHCEŠ ZKUSIT VESLOVAT - PŘIJĎ SE PODÍVAT V PO, ST A PÁ OD 16:30 HODIN DO LODĚNICE VK BLESK

 • renner

  CHCEŠ ZKUSIT VESLOVAT - PŘIJĎ SE PODÍVAT V PO, ST A PÁ OD 16:30 HODIN DO LODĚNICE VK BLESK

praha.eu
praha4.cz

bude v úterý 14.9.2021. Program a čas upřesníme v pozvánce.

Vážení sportovní přátelé, kamarádi,

Valná hromada Veslařského klubu Blesk se uskuteční 14. 9. 2021 v 17:30. Vy, kteří jste se ještě žádné Valné hromady (dále jen VH) nezúčastnili, vězte, že se jedná o nejvyšší orgán klubu. VH například rozhoduje o stanovách klubu, volí předsedu a členy výboru, rozhoduje o nakládání s nemovitým majetkem apod. Právě z těchto důvodů je vaše účast na VH velmi důležitá. Stanovy definují účast na VH jako jedno ze základních práv členů klubu. Na VH mohou hlasovat členové, kteří jsou starší 18ti let a současně mají uhrazené členské příspěvky za předchozí rok. Vyzývám tedy všechny členy, kteří mají právo hlasovat, aby toto svoje právo využili, zúčastnili se Valné hromady a tím splnili svoji morální bleskáčskou povinnost. 

Těším se na viděnou na Valné hromadě.

Jáchym Martinek – místopředseda a hospodář VK Blesk

 

Prázdninový provoz loděnice

O prázdninách je ve všední den provoz loděnice zkrácen do 20 hod (opuštění loděnice) o víkendech pak stejně do 17 hod. Bar je otevřen omezeně, většinou po domluvě se správcem D.Vičíkem.

Aktuality

 • Akademické mistrovství ČR na trenažéru 2021

  AMČR se z našeho oddílu zúčastnili pouze dva závodníci a to v kategorii Žlv -  Nikola Vičíková, která ve své kategorii, za účasti 7 závodnic dokázala zvítězit i když celý závod vypadal velmi dramaticky. Zároveň byla členkou i vítězné 4MIX  University Karlovy. Takže dva tituly doma. Dobrý.

  Druhý náš zástupce, tentokráte v elitní mužské kategorii se také neztratil. Student UK Matěj Vais skončil, ze čtrnácti závodníků, jako nováček na pěkném čtvrtém místě hned za elitní ,,profesionální" trojicí, tzn. nejlepší z neveslařů. 

  GRATULUJEME.

  Celkové výsledky zde

 • Mistrovství ČR na trenažéru 2021

  V těžké době Covid pandemie a podmínkách ke sportu horších než špatných, se rozhodl ČVS uspořádat MČR na trenažérech jako VIRTUÁLNÍ.

  U nás to probíhalo za technické pomoci Marka Lorence se spoluprací s R. Vondrákem, D. Macháčkem a T. Tkáčem. 

  Chtělo to od všech závodníků trochu technického umu, ale mladá generace je schopna velkých věcí.

  Touto cestou bych chtěl poděkovat všem závodníkům, kteří tuto výzvu přijali a musím říct, že některé výsledky byly až překvapující.

  Vzhledem k tomu, že je loděnice zavřená a závodníci, zejména ti mladší, se připravují doma, je potěšitelný počet dorostenců v první desítce. Vlček, Vágner, Dobiáš, Jandl to jsou jména, která je potřeba si pomalinku pamatovat. Když přidáme Novotný, Kozák, Koželský a nemocný Odstrčil, rýsuje se silný základ dorosteneckého družstva, spolu s dalšími, kteří by jim měli krýt záda.

  Dorostenky ve většině zkoušely, co to vlastně závod na 2000m znamená, ale i tu lze najít zajímavý výkon Báry Poršové.

  U kategorie juniorů a juniorek jsou nejvíce vidět velké rozdíly v trénovanosti a přístupu k našemu tvrdému sportu. Je opravdu těžké se sám doma přinutit k tvrdé práci. Tady potvrdili své kvality ti, kteří boj o juniorskou repre berou opravdu vážně a to Zindulka a Novotná. Další želízko Starostová, je bohužel dlouhodobě nemocná. Ostatní výkonnostně pokulhávají i když se někteří zlepšili, což je velice pozitivní, ale na repre limity to zatím nestačí.

  V dospělé kategorii U23 si vlastně všichni zajeli osobáčky. Tady je vidět obrovská motivace s blížící se nominací na letošní MS v Račicích.

  Závěrem bych chtěl poděkovat všem, kteří vzali "průšvih" s COVIDEM pozitivně a přinutili se trénovat na vysoké úrovni doma a sami.

  Moc bych všem přál, aby se jim tato práce vyplatila i na vodě, tzn. tam kam patříme a kde tento tvrdý sport děláme. 

  hl.tr. VIČÍK

  Celkové výsledky zde

 • Mistrovství ČR dorostu a juniorů 2020

  MČR dorostu a juniorů se uskutečnilo v Račících v prvním říjnovém víkendu. Kvůli Covid restrikcím sice chyběli juniorští reprezentanti, ale Blesku se především v dorosteneckých kategoriích dařilo. Titul mistryň republiky získaly K.Novotná, D.Jonášová, V.Kottová, A.Seböková, ke kterému přidaly ještě stříbro z noncoxu. Po skvělém finiši získala stříbro rovněž čistá osma dorostenců. Další medaile přidaly rovněž juniorky T.Nedvědová a N.Odstrčilová ve společenstvích s ČVK. Všem moc díky.

  Celkové výsledky zde

 • Mistrovství ČR žactva a seniorů 2020

  Deštivé MČR v netradičním termínu na konci září nám jako klubu mimořádně přálo. Medaile si odvezly starší žačky (Kepková, Poršová, Dohnálková, Sklenáriková, Vyhnalová) na čtyřce - stříbro, starší žáci (Novotný,Kozák,Koželský,Walter,Korf) na párovce - stříbro, skifu - bronz (Novotný) a především zlato na dvojsfkifu (Walter, Heinige).
  Skvěle se v dospělých dařilo bleskáčským ženám, které získaly spousty titulů mistryň republiky a vyhrály i celkové hodnocení Českého poháru. Všem moc díky.

  Celkové výsledky zde

 • Mistrovství Evropy juniorů

  V Bělehradu Blesk reprezentovali Michal Zindulka a Ema Starostová. Michalovi se na párovce s J.Ingrem, J.Chlebovským a A.Šnajdrem skvěle dařilo a v silné konkurenci 17 posádek získali bronz. Ema s T.Vlčkovou na dvojskifu postoupili do semifinále, pak Ema onemocněla a dvoskif s náhradnicí L.Studenou obsadil páté místo ve finále B. Oběma děkujeme za skvělou reprezentaci a Michalovi moc gratulujeme k medaili.

   

zobrazit všechny AKTUALITY